Meč obeležio skandalozan potez Britanca

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Rimu.

On je u 2 seta savladao Britanca Kamerona Norija (6:3, 6:4) za plasman u svoje 17. četvrtfinale u prestonici Italije od ukupno 17 nastupa u ovom gradu.

Meč je kasnio zbog medicinskog tajm-auta srpskog tenisera koji je povredio rame tokom treninga.

Ipak, ni to ga nije omelo da već u ranoj fazi meča napravi brejk i osvoji set nakon 40 minuta igre.

Ono što je obeležio susret dvojice tenisera je potez Britanca koji je razbesneo Novaka.

Naime, prilikom smeča Britanac je gađao srpskog tenisera u telo i pogodio ga u petu, što je razbesnelo Novaka. Čak ni izvinjenje protivnika nije pomoglo, pa ga Novak po završetku meča nije pozdravio aplauzom kada je Britanac napuštao teren.