Teniski spektakl u Večnom gradu

Najveći rivali u istoriji tenisa Novak Đoković i Rafael Nadal igraju finale Masters turnira u Rimu!

Nadal je osvojio 1. set sa 7:5 i poveo sa 1:0!

Nole je sjajno otvorio meč i odmah na početku poveo sa 1:0, zatim napravio brejk za 2:0, koji je Španac brzo vratio! Sjajnim servisom izjednačio je Španac na 2:2!

Sa 2 asa i nulom uzeo je Nole gem i poveo sa 3:2, ali je Rafa odmah reagovao i izjednačio na 3:3. Spasao je srpski teniser brejk loptu i poveo sa 4:3 nakon više od 40 minuta igre.

Ponovo je izjednačio Španac na 4:4. Poveo je Nole sa 5:4 na svoj servis, a onda je Rafa servirao za ostanak u 1. setu i doneo novo izjednačenje 5:5!

Usledila je nova dupla greška srpskog tenisera prilikom serviranja, što je Španac iskoristio i uzeo brejk za 1. vođstvo od 5:6! Servirao je Rafa za osvajanje 1. seta i uz 2 set lopte poveo sa 0:1!

IZVOR: TW / @TennisTV

Ovo je njihov 57. međusobni susret, a u prethodnih 56 mečeva Nole vodi sa 29:27! Odigrali su 27 finala u kojima Nole takođe vodi sa 15:12, a u Rimu su igrali 5 puta u finalu i tu Rafa vodi sa 3:2. Ovo je njihov 9 susret na ovom turniru, a 6 finale!

Đoković brani trofej u Večnom gradu koji je osvojio prošle godine i ukoliko ga odbrani to će biti njegov 6. trofej sa turnira u Rimu, dok ukoliko Nadal pobedi u finalu osvojiće ukupno 10. trofej na ovom turniru.

Đoković je pobedio Nadala poslednji put na šljaci 2016. godine i to baš u Rimu, a nakon toga odigrali su 4 meča koja su pripala španskom teniseru. U pobedama na šljaci Nadal vodi sa 18-7!

Nole ima 36 Masters titula u karijeri od ukupno 53 Masters finala, dok ih Nadal ima 35 od 52 Masters finala!