Zamenjen u 61. minutu

Fudbaleri Ajaksa pobedili su večeras u gostima ekipu Volendama rezultatom 4:2 u meču 9. kola holandskog šampionata.

Golove za Ajaks postigli su Dušan Tadić iz penala u 17, Kalvin Basi u 39, Brajan Brobi u 64. i Dejvi Klasen u 96. minutu. Tadić je na meču protiv Volendama postigao 1. gol u dresu Ajaksa u ovoj sezoni. Srpski fudbaler je zamenjen u 61. minutu.

Strelci za domaći tim bio je Lekvinsio Zefuik u 74. i Karel Eiting u 86. minutu. Na golu Volendama bio je srpski čuvar mreže Filip Stanković, koji je na pozajmici u holandskom klubu iz Intera.

Ajaks je prvi na tabeli holandskog šampionata sa 22 boda, dok je Volendam poslednji sa samo 5. Ajaks će u narednom kolu na svom terenu dočekati Ekscelzior, dok će Volendam gostovati Emenu.

Autor: Tanjug / redportal.rs