Nova pobeda najjačeg saudijskog tima ☝️

Ove sedmice nastavljeno je takmičenje u Ligi šampiona u Aziji, a ubedljivu pobedu na gostovanju zabeležio je aktuelni vicešampion kontinenta Al Hilal.

Saudijci su večeras pobedili, kao gosti, iranski Sepahan 3:1 (0:1) u prvom meču osmine finala.

Iranski sastav je poveo u 37. minutu golom Rezaina i sa prednošću se otišlo na odmor. Ipak, drugo poluvreme pripalo je gostima. Izjednačio je Brazilac Malkom u 57. minutu, a prenost Al Hilalu doneo je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović u 4. minutu nadoknade.

Konačan rezultat postavio je Al Hamdam u 7. minutu nadoknade.

Sprski reprezentativni Aleksadar Mitrović i Sergej Milinković-Savić odigrali su ceo meč u sastavu gostujućeg tima.

Ovo je 21. uzastopna pobeda ubedljivo najboljeg tima u Saudijskoj Arabiji ove sezone, a značajni ulogu u ovom fenomenalnom nizu imaju i srpski reprezentativci.

Autor: Balša Stupar