Crno-beli uspeli da nadoknade -17, TOP 8 sve bliži

Košarkaši Partizana odigrali su maestralnu utakmicu na gostovanju ekipi Efesa u Istanbulu i porazili protivnika pred domaćim navijačima.

Crno-beli su srušili aktuelnog šampiona Evrolige rezultatom 84:97 i povećali šanse za plasman u 8 najboljih ekipa Starog kontinenta.

Ekipa Željka Obradovića gubila je tokom 1. poluvremena čak 17 razlike, ali su do odlaska na odmor uspeli da stignu protivnika i napuste teren sa pozitivnim rezultatom od +4.

Tokom 2. poluvremena crno-beli su trojkama potpuno slomili protivnika, a važno je istaći i stopostotni učinak sa linije slobodnih bacanja.

Koliko su Turci bili nervozni zbog sjajne serije Partizana potvrđuje i dosuđena tehnička treneru Efesa Atamanu.

U redovima Partizana najefikasniji je bio kapiten Kevin Panter sa 19 postignutih poena, dok je centar Matijas Lesor imao 17 ubačenih poena.

Crno-beli sada imaju skor od 16 pobeda i 13 poraza, a sledeći protivnik je grčki Olimpijakos koji naredne dolazi u Beograd.