Strelac odlučujućeg gola bio je Jusuf En Nesiri u 42. minutu.

Maroko je u polufinalu Svetskog prvenstva u Kataru, nakon što je u duelu četvrfinala savladao Portugal rezultatom 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Jusuf En Nesiri u 42. minutu.

Ovo je prvi put u istoriji da jedna afrička selekcija prođe u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu!

Portugal je krenuo ofanzivno u utakmicu i već u 5. minutu je Žoao Feliks bio u dobroj prilici za gol ali je Bono odbranio njegov šut glavom. Uzvratili su odmah Marokanci preo Atia Alaha i En Nesirija.

Posed lopte je bio većinu vremena na strani tima Fernanda Santoša, ali ni Gereiro u 13. kao ni Žoao Feliks u 31. minutu nisu uspevali da realizuju šanse. Ni Marokanci nisu bili bezopasni. Pokušavali su preko Bufala i Amale, a stalnu opasnost po gol Dioga Koste predstavljao je En Nesiri.

Upravo je napadač Sevilje bio akter ključnog trenutka u prvom poluvremenu, kada je u 42. minutu glavom pokupio centaršut Atie Alaha i iskoristio kiks Dioga Koste koji je nepotrebno izleteo.

Poslednju šansu za Portugal nije iskoristio Pepe u 97. minutu, kada je šutirao glavom za malo pored gola.