Srbiju čeka utakmica protiv Švedske, koja je na programu u četvrtak od 20 sati i 45 minuta u Stokholmu.

Ipak, za taj duel selektor Dragan Stojković Piksi neće moći da računa na najboljeg golgetera u istoriji naše selekcije Aleksandra Mitrovića.

Napadač Fulama je zaradio suspenziju, jer je najpre na utakmici protiv Norveške dobio žuti karton, da bi mu se isto dogodilo i sinoć na Marakani u duelu protiv Slovenije. Zanimljivo, Mitrović je žuti karton dobio tik pred gol, koji je postigao u 24. minutu za vođstvo Srbije 1:0, što je bio njegov 45. pogodak u dresu "orlova".

Podsetimo i da je Srbija ovaj ciklus Lige nacija počela bez Dušana Vlahovića, koji je povređen, dok su sada od klasičnih napadača selektoru Stojkoviću na raspolaganju Đorđe Jovanović i Luka Jović, koji je protiv Slovenije postigao gol, te tako prekinuo golgeterski post.

Autor: Novosti.rs