Prekid meča i ružne scene obeležile 3. utakmicu finalne serije

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u 3. utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 70:67 nakon prekida meča, nesportskog ponašanja navijača i više od 3 sata borbe.

Odmah po ulasku košarkaša crveno-belih u teren su uleteli raznorazni predmeti, kao i topovski udari koji su odzvanjali halom Pionir.

IZVOR: YT / redportal RS

Crno-beli su vodili tokom 1. poluvremena koje je trajalo više od predviđenog zbog čestog brisanja parketa usled velike kondenzacije u hali i klizanja igrača.

Nakon 39:31 na poluvremenu za Partizan, Crvena zvezda je napravila veliki preokret i odlepila se od protivnika, ali se crno-beli na krilima navijača ipak nisu predali do samog kraja.

Tokom čitave utakmice predmeti su leteli sa tribina pravo na igrače koji su bili na terenu, pa je u jednom trenutku čak i trener Partizana Željko Obradović morao da reaguje i preko mikrofona uputi apel navijačima.

Ipak, samo 57 sekundi do kraja utakmice, pri vođstvu Partizana 68:65 sudije su prekinule utakmicu i napustile teren zbog navijača koji nisu prestajali da ubacuju predmete u teren.

Nakon duže pauze i ispražnjenih delova tribina, meč je nastavljen, a Partizan je koševima Madara sa slobodnog bacanja potvrdio pobedu rezultatom 70:67 i zakazao naredni meč na domaćem terenu koji se igra u petak.