Idemo u 3. set!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković započeo je sezonu na šljaci i to na Masters turniru u Monte Karlu.

Novakov 1. protivnik u 2. kolu turnira je 46. teniser sveta Španac Alehandro Davidovič Fokina sa kojim se Novak susreo 2 puta i u oba navrata pobedio!

Nakon očajnog starta u 1. setu i prepuštene 2 brejk prilike, od kojih je samo jedna vraćena, Novak je i u 2. setu dozvolio brejk protivniku za 0:2!

Imao je Nole 5 prilika za brejk, ali nije ih iskoristio, pa je Španac povećao prednost na 0:3.

A onda se probudio stari Novak i boljom igrom napravio je brejk kojim je smanjio prednost na 2:3, međutim u narednom gemu dopustio je Fokini brejk za novu prednost od 2:4.

Nije se dao Đoković, pa je odmah u narednom gemu vratio brejk za 3:4, a potom konačno izjednačio na 4:4 i dao nadu navijačima da ovo nije kraj njegovog učešća u Monte Karlu!

A onda je usledio veliki preokret za 5:4 u korist najboljeg tenisera sveta! 💪🏻

Ipak, nije se dao Fokina, pa je odmah uzeo brejk Novaku za izjednačenje 5:5, potom poveo sa 5:6, a onda je Nole servirao za izjednačenje i uveo meč u taj-brejk!

Usledio je veliki povratak Novaka Đokovića koji je izjednačio i uveo meč u 3. set!

Đoković - Fokina 1:1 (3:6, 6:4)