Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su deveti vezani trijumf u domaćem šampionatu.

Izabranici trenera Dejana Stankovića savladali su na gostovanju Napredak iz Kruševca sa 2:0 u derbiju 19. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su se tako, bar na kratko, izjednačili sa liderom Partizanom, koji nešto kasnije igra na svom terenu protiv Novog Pazara.

Zvezda je sjajno otvorila meč, poveli su već u 5. minutu posle sjajne reakcije Milana Rodića nakon kornera. U finišu poluvremena gosti su duplirali prednost, pošto je Aleksandar Katai na maestralan način savladao golmana Jordanova (2:0).

Napredak se probudio u drugom poluvremenu. Zapretili su ozbiljno Kruševljani na startu drugog dela meča, uspeli su i da zatresu mrežu gostiju, ali zbog ofsajda gol je poništen.

Domaći tim se nije predavao, pokušavali su Kruševljani da ugroze gol gostiju, ali odbrana crveno-belih je bila na visini zadatka. Zvezda je odbila napade domaćina, sačuvala prednost i zasluženo stigla do nova tri boda.

U narednom kolu Zveda na svom terenu dočekuje Radnik, dok Napredak igra protiv Mladosti u Lučanima.

IZVOR: YT / Delije Sever TV