Crno-belima izmakla pobeda u gostima

Košarkaši Partizana odigrali su meč 4. kola Evrokupa protiv španske Andore i upisali 1. poraz u ovom takmičenju rezultatom 61:60.

Crno-beli su loše otvorili meč, međutim nije im dugo trebalo da uhvate rezultatski priključak i povedu, a sve to zahvaljujući koševima Zaka Ledeja uz pomoć kojeg je Partizan napravio seriju od 12:0.

Otišli su puleni Željka Obradovića na odmor sa 8 poena prednosti (32:24), a onda je u 3/4 usledio najlošiji period igre košarkaša Partizana od početka sezone.

Crno-beli su postigli u 3/4 samo 8 poena, dok su dozvolili protivniku da postigne 24 poena.

Poslednja četvrtina počela je nešto bolje, pa su crno-beli smanjili zaostatak od 10 razlike na 5 poena, da bi se 5 minuta do kraja meča približili na 2 poena.

Kevin Panter je u pravom trenutku pogodio svoju prvu trojku za novu prednosti od 55:56 4 minuta do kraja igre.

Minut do kraja Andora je postigla koš za 61:58

Panter je bio efikasan sa linije slobodnih bacanja 9 sekundi do kraja i doneo ne Partizanu minimalan zaostatak od pola koša 61:60.

Avramović je uputio šut sa pola poena, al bezuspešno, pa je tako Partizan upisao 1. poraz u sezoni, kao i u ovom evropskom takmičenju.

Košarkaše Partizana u nedelju očekuje derbi i gostovanje Crvenoj zvezdi u okviru 8. kola ABA lige.

Autor: redportal.rs