Fenerbahče se bolje branio

Košarkaši Crvene zvezde novu sezonu u Evroligi počeli su porazom u gostima protiv Fenerbahčea i to rezultatom 61:57.

Meč nije ispunio očekivanja kada se radi o bravuroznim potezima i lepim akcijama, ali jeste što se tiče borbe za svaku loptu i čvrstine odbrana oba tima.

Na kraju se domaćin bolje snašao u ovoj igri na mali broj koševa, mada je Crvena zvezda do kraja meča rezultatski bila u igri.

Prvo poluvreme Fener je dobio sa 28:26, a neuobičajeno mali broj poena preneo se i na 2. poluvreme.

U 3. deonici domaćin je u jednom trenutku stigao i do dvocifrene prednosti, što je predstavljalo veoma veliku razliku na tako mali broj poena.

Ekipa Dejana Radonjića je u poslednjoj deonici uspela da se vrati u meč, ali je Fener sačuvao 4 razlike do kraja meča i otvorio sezonu pobedom nad beogradskim crveno-belima na domaćem terenu.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Zvezdin plejmejker Nikola Ivanović, sa 16 poena i 6 asistencija. U timu koji vodi Aleksandar Đorđević najefikasniji je bio Pjer Dišon sa 13 poena, 1 asistencijom i 4 skoka.

Crvenu zvezdu u ponedeljak očekuje derbi protiv Budućnosti u okviru 2. kola ABA lige, dok već sledećeg četvrtka Zvezda gostuje Makabiju u Tel Avivu.