Portugalska Braga pobeđena na stadionu Rajko Mitić

Crvena zvezda je otvorila grupnu fazu takmičenja u Ligi Evrope pobedom nad portugalskom Bragom sa 2:1.

Na stadionu Rajko Mitić od prvog minuta vladala je prelepa atmosfera koju su stvorili navijači Crvene zvezde, a igrači su im se odužili bespoštednom borbom.

Ovo je 1. pobeda za crveno-bele na startu grupne faze evropskih takmičenja, s obzirom na to da je Zvezda pre ovog meča imala 2 nerešena susreta i 5 poraza na otvaranju takmičenja.

Pobeda dobija još veći značaj kada se uzme u obzir da je ostvarena protiv ekipe iz 1. šešira, koja je favorit za 1. mesto u grupi.

Iako nije bilo blistave igre ni sa jedne ni sa druge strane, meč je bio zanimljiv i dinamičan. Crvena zvezda je povela u 75. minutu golom Milana Rodića posle kornera, dok je Galeno izjednačio već u sledećem minutu.

IZVOR: YT / Balkan sport

Pobedu Zvezdi je doneo Aleksandar Katai iz penala u 85. minutu.

U 2. meču grupe F Ludogorec i Mitjiland odigrali su nerešeno - 1:1.

Crvena zvezda je svoj deo posla odradila i čeka u dobroj atmosferi večiti derbi koji će biti odigran za vikend. Sa druge strane, Partizan će svoj evropski meč odigrati od 21.00 čas na Kipru protiv domaćina Anortozisa.