Bez zaštite vozio i preko 300 km/č

Portugalski motociklista Migel Oliveira, član KTM rejsinga, pobedio je na sedmom ovosezonskom nadmetanju, ali Velika nagrada Katalonije protekla je uz nekoliko incidenata koji će se pamtiti.

Najpre o rezultatu - Oliveira je na stazi Katalunja došao do prve pobede ove sezone, a treće u kraljevskoj klasi, sa 175 hiljaditinki prednosti u odnosu na Žoana Zarka na Dukatiju. treće mesto osvojio je vozač Dukatija Džek Miler, uprkos tome što je Fabio Kvartararo na Jamahi kao treći prošao kroz cilj.

Francuz je kažnjen dodavanjem tri sekunde po završetku trke jer je isekao stazu i nije prepustio poziciju Mileru nakon što je izgubio duel sa Zarkom.

Pritom, Fabio Kvartararo je u jednom trenutku, usred trke, otkopčao svoj kombinezon i bacio zaštitu za grudi, pa je nadmetanje završio otkopčanog gornjeg dela odeće, iako je vozio i po 300 kilometara na sat u pojednim momentima. A takvo ponašanje je, iz bezbednosnih razloga, zabranjeno.

- Šta radi ovo?! - pitali su se komentatori tokom prenosa.

Inače, upravo Kvartararo vodi u generalnom plasmanu s 118 bodova, a prate ga Zarko sa 101 i Miler sa 90.

Naredna trka vozi se za Veliku nagradu Nemačke na stazi Sahsenring 20. juna.

IZVOR: TW / @HarveySCFC_

Autor: blic.rs