Prava drama u hali Aleksandar Nikolić

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige pobedom u prvom meču protiv Budućnosti! Rezultat je bio 82:78.

IZVOR: TW / @kkcrvenazvezda

Zvezda je na poluvreme otišla sa 6 poena razlike, da bi Budućnost tu prednost stigla u trećoj deonici. Onda je na scenu stupila Zvezdina dobra odbrana pa su gosti ostali bez poena celih 5 minuta. Zvezda je imala čak i 15 poena prednosti ali se onda serijom gostiju ušlo u neizvestan poslednji minut.

Zvezda se na kraju bolje snašla i povela u finalnoj seriji. Najefikasniji su bili Lojd i Dobrić sa po 23 poena s tim da je Dobrić potrošio mnogo manje lopti. Kod gostiju iz Podgorice najefikasniji je bio Rid sa 26 poena, dok je Ivanović dodao 16.

Naredni meč se igra već za 2 dana ponovo u Beogradu posle kod se serija seli u Podgoricu.