Teniski spektakl u Večnom gradu

Najveći rivali u istoriji tenisa Novak Đoković i Rafael Nadal igraju finale Masters turnira u Rimu!

Nadal je osvojio 1. set sa 7:5 i poveo sa 1:0 nakon 75 minuta igre, ali je Đoković brzo reagovao i sa 6:1 u 2. setu izjednačio na 1:1!

Nole je dobro otvorio 2. set i poveo sa 1:0. Izjednačio je Nadal na 1:1 i odmah se videlo da je Đoković usled razočanjara zbog izgubljenog seta smanjio nivo igre. Međutim asom je Nole rešio ovaj gem i poveo sa 2:1 i dao nadu da će se probuditi i vratiti se staroj igri!

Došao je srpski teniser do 2 brejk lopte koje je iskoristio i 1. put se "odlepio" na 3:1, a zatim na 4:1!!! 💪

Nastavio je Nole da briljira i koristi krizni period Španca pa mu je uzeo brejk, poveo sa 5:1 i servirao za izjednačenje u setovima!

A onda je osvojio 2. set sa 6:1 i izjednačio na 1:1 u setovima!

IZVOR: TW / @atptour

Ovo je njihov 57. međusobni susret, a u prethodnih 56 mečeva Nole vodi sa 29:27! Odigrali su 27 finala u kojima Nole takođe vodi sa 15:12, a u Rimu su igrali 5 puta u finalu i tu Rafa vodi sa 3:2. Ovo je njihov 9 susret na ovom turniru, a 6 finale!

Đoković brani trofej u Večnom gradu koji je osvojio prošle godine i ukoliko ga odbrani to će biti njegov 6. trofej sa turnira u Rimu, dok ukoliko Nadal pobedi u finalu osvojiće ukupno 10. trofej na ovom turniru.

Đoković je pobedio Nadala poslednji put na šljaci 2016. godine i to baš u Rimu, a nakon toga odigrali su 4 meča koja su pripala španskom teniseru. U pobedama na šljaci Nadal vodi sa 18-7!

Nole ima 36 Masters titula u karijeri od ukupno 53 Masters finala, dok ih Nadal ima 35 od 52 Masters finala!