Srpski teniser bio vidno nervozan

Najbolji teniser sveta Novak Đoković započeo je odbranu trofeja na Masters turniru u Rimu iz serije 1000!

Kako je kao 1. nosilac bio slobodan u 1. kolu, u 2. kolu je igrao protiv Amerikanca Tejlora Frica i osvojio je 1. set sa 6:3, dok je 2. set prekinula kiša pri rezultatu 5:5 u gemovima.

Kako je vidno nervozan Đoković dozvolio protivniku da izjednači na 5:5 obratio se sudiji rečima da mu je više puta tražio da zbog kiše prekinu meč, na šta je sudija odgovorio da Đoković nije tražio nijednom!

Pogledajte trenutak u kom se Đoković drao na glavnog sudiju:

IZVOR: TW / @pamelam35

IZVOR: TW / @tennis_gift

Đoković je tada napustio teren i sklonio se od kiše.

Sa druge strane Fric je bio miran i odgovarala mu je situacija sa bilo kakvim završetkom s obzirom da je uspeo da smanji prednost nad najboljim teniserom sveta i stvori šansu za preokret.

Meč je bio prekinut na trenutak, a zbog pojačavanja kiše i Đokovićevog negodovanja meč je potpuno zaustavljen i igrači su napustili teren.