Najbolji teniser sveta apsolutni je rekorder po broju osvojenih titula u Melburnu

Veliki Novak Đoković je apsolutni vladar Melburna! U poslednje 3 godine, a ukupno 9 godina Rod Laver arena je neosvojiva tvrđava za sve druge tenisere sveta.

Svetski teniser broj 1 je nakon 2 nedelje borbe sa protivnicima, ali i sa ozbiljnom pretrpljenom povredom u 3. kolu, uspeo da pobedi u svom 9. finalu i osvoji ukupno 9. titulu!

Maestralno!

Đokoviću je titula iz Melburna bio ukupno 18. Grend slem trofej i tako se približio ljutim rivalima Rodžeru Federeru i Rafaelu Nadalu, koji imaju po 20 titula sa najprestižnijih turnira.

Naš teniser je svoj prvi trofej na Australijan openu osvojio pre čak 13 godina, davne 2008. kada je imao svega 21. godinu.

On je pobedio Francuza Žoa-Vilfrida Congu u finalu i osvojio svoju 1. Grend slem titulu. Nole je pre toga, u polufinalu, savladao Rodzera Federera.

Naredni trofej koji je osvojio na ovom turniru bio je 2011. godine kada je i postao najbolji teniser sveta. To je bio ujedno njegov 2. Grend slem trofej u karijeri.

On je u finalu Australijan opena pobedio Endija Mareja. Titula je usledila posle sjajnog uspeha u Dejvis kupu, odnosno pobede nad Francuzima u finalu.

Godine 2012. Đoković je odigrao finale protiv Rafaela Nadala koje je trajalo skoro 6 časova. Taj meč je ušao u anale kao jedno od najdužih mečeva koji su se odigrali u istoriji tenisa.

Tom pobedom Novak je podigao svoj 3. trofej u Melburnu, a ukupno 5. Grend slem titulu.

Nastavio je Novak apsolutnu dominaciju i po 3. put zaredom postao šampion Otvorenog prvenstva Australije, čime se upisao u istoriju tenisa kao 1. igrač kome je to pošlo za rukom!

Pobedom u finalu nad Endijem Marejem najbolji teniser sveta je osvojio svoju 4. titulu u Mleburnu, a ukupno 6. Grend Slem trofej.

Đoković je 2015. godine u finalu pobedio Endija Marija i tako nastavio surovu dominaciju na Australijan openu. Pobedom u 5. finalu turnira, osvojio je svoj 5. trofej u Melburnu.

I naredne 2016. godine Đoković se u finalu Australijan opena takmičio protiv Endija Mareja. To je bio njihov 4. susret u finalu ovog prestižnog turnira i opet je Novak bio bolji! Pobedom je upisao svoj 6. trofej u Melburnu!

Novak je početak 2019. godine krunisao rekordnom 7. titulom na Australijan Openu  pobedivši u finalu Rafaela Nadala i to sa 3:0 u setovima (6:3, 6:2, 6:3).

Pobedom nad Dominikom Timom posle dramatične borbe u velikom finalu rezultatom 3:2 u setovima, Novak je odbranio titulu na Otvorenom prvenstvu Australije i došao do rekordnog 8. trofeja u Melburnu.

U nedelju 21. februara srpski teniser je po 9. put osvojio trofej Australijan opena i to 3. godinu za redom. Time je potvrdio da je apsolutni vladak ovog turnira!

On je u finalu savladao nezgodnog protivnika Rusa Danila Medvedeva rezultatom 3:0 u setovima i time pokazao da je nesavladiv! Bravo, Nole!👏💪