Srpski teniser ostvario je fantastičnu pobedu uprkos ozbiljnoj povredi

Najbolji teniser sveta Novak Đoković i 6. teniser sveta Aleksaner Zverev odigrali su četvrtfinale Australijan opena, prvog Grend slem turnira u sezoni koji se tradicionalno održava u Melburnu.

Novak je pobedio Zvereva sa 3:1 u setovima (6:7, 6:2, 6:4, 7:6) i po 39. put ušao u polufinale nekog Grend slem turnira!

Nakon lavovske borbe sa povredom koju je zadobio u 4. kolu protiv Frica, Novak je uspeo da se po ko zna koji put izdigne i da poslednji atom snage u borbi za trofej ovog prestižnog turnira.

Kako su protekla prva tri seta možete pročitati u tekstu ispod:

Nakon odigrana 3 seta u kojima je Đoković poveo na 2:1, usledio je 4. set u kome je Zverev opet osvojio prva tri gema, kao i u prethodnim setovima on je imao dobar početak, koji je Đoković "topio" tokom meča.

Smanjio je Nole zaostatak nad protivnikom na 1:3, a zatim i na 2:3 u setu koji bi mogao da odluči pobednika ovog duela.

Opet je Nole dodao gas i kao u 3. setu i u ovom je uspeo da izjednači na 3:3, ali se Zverev nije dao tako lako i poveo je sa 3:4.

Čim je Đoković uspeo da izjednači, Zverev je opet pojačao igru i sa 4 brza osvojena poena i nakon 48 minuta igre 4. seta poveo je sa 4:5.

Maestralni Nole je 21. asom uspeo da izjednači na 5:5 posle više od 3 sata igre.

Mislilo se da će konačno Đoković da prelomi i povede, ali je ipak izgubio naredni gem i Zverev je poveo sa 5:6.

Bio je Zverev na poen od osvojenog seta, ali uspeo je Nole da se odbrani i da izjednači na 6:6.

Opet je kao i u 1. setu usledio taj-brejk koji je Đokoviću do sada odlično išao!

Propustio je Nole prvu meč loptu, ali je drugu iskoristio i POBEDIO Zvereva sa 3:1 u setovima i plasirao se u polufinale!!! 💪💪💪

IZVOR: TW / @AustralianOpen

Kako je Nole sam isticao, zbog povrede je bio na ivici da odustane od borbe za trofej, ali kako je u pitanju njegov omiljeni turnir u kome je najuspešniji, povlačenje ipak nije bila konačna opcija.

Đoković se u polufinalu sastaje sa ruskim teniserom, a o kome je reč saznajte iz teksta ispod: