Spektakl u Areni, ostvaren prvi od 6 koraka ka Svetskom prvenstvu

Košarkaši Srbije su na krilima najboljeg centra sveta Nikole Jokića savladale Grčku nakon produžetaka 100:94!

Fantastičan meč obeležio je duel svojice MVP igrača Janisa Adetokumba i našeg Jokića u kome je srpski centar izašao kao pobednik, a meč je obeležila i povreda evropskog MVP igrača Vase Micića koji je napustio teren u 1. poluvremenu.

Micića je na poziciji pleja zamenio jednim delom Gudurić, kao i Jaramaz koji su dobili gromoglasan aplauz publike za svoje zalaganje i fantastičnu igru.

Mogli su Orlovi da reše meč u regularnih 40 minuta, ali Grci nisu dali tako lako pobedu, pa su trojkom obezbedili dodatnih 5 minuta igre.

Uz veliku podršku sa tribina Orlovi su finiš utakmice preokrenuli u svoju korist i zadali poraz Grcima!

Srbija je tako napravila prvi od 6 koraka ka plasmanu na Mundobasket.

Sledeća utakmica je gostovanje protiv Turske koje je na programu u nedelju od 19.00 časova.