Čeka nas paklena borba za trofej šampiona Srbije, večiti derbi bi mogao da bude odlučujući

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Metalac u Gornjem Milanovcu 2:1 (1:1) u utakmici 27. kola Superlige Srbije.

Domaćin je poveo golom Stefana Cvetkovića u 31. minutu, izjednačio je Ohi Omadžujanfo u 45+1, a pobedu crveno-belima doneo je Milan Pavkov u 56. minutu.

Zvezda se sada izjednačila na vrhu tabele sa Partizanom, po 72 boda, ali uz bolji međusobni skor.

Crno-beli međutim imaju bolju gol razliku, pa se trenutno formalno nalaze i dalje na 1. mestu tabele. To im ipak neće značiti mnogo, jer ukoliko večiti rivali ostanu sa izjednačenim brojem bodova do kraja sezone, a Partizan ne pobedi na derbiju, titulu će osvojiti Crvena zvezda.

Sada je još jasnije da će nas čekati paklena završnica šampionata i borba za titulu u svakom kolu do kraja prvenstva. predstojeći večiti derbi mogao bi da bude rezultatski najvažniji u poslednjoj deceniji.

Ranije danas, Novi Pazar i Mladost iz Lučana odigrali su bez golova 0:0.