Težak meč za crveno-bele

Fudbaleri Crvene zvezde došli su do nove pobede i u 11. kolu Linglong Super lige pobedili ekipu Metalca sa 3:1.

Iako bi se po rezultatu reklo da je ovo ubedljiva pobeda, ipak je bio težak meč za crveno-bele koji su u 10. minutu stigli do prednosti od 1:0 golom koji je postigao Falko, a onda u finišu 1. poluvremena primili su gol za izjednačenje u 40. minutu.

Probudili su se fudbaleri Dejana Stankovića i doneli novu prednost od 2:1 golom Ivanića u 62. munutu, a onda je 3 minuta pre isteka poslednjeg sudijskog zvižduka sviran penal za crveno-bele koji su iskoristili i uvećali prednost za konačnih 3:1. Gol za ubedljivu pobedu postigao je Kanga.

Ovom pobedom Crvena zvezda ima 5 bodoba manje u odnosu na prvoplasirani Partizan, ali imaju i utakmicu manje.

Sledi reprezentativna pauza, a nastavak prvenstva od 16. oktobra.