Crno-beli upisali novu pobedu u prvenstvu

Fudbaleri Partizana upisali su 10. pobedu u Prvenstvu Srbije i pobedili ekipu Napretka na gostojućem terenu sa minimalnom pobedom od 1:0.

Gol za crno-bele postigao je Rikardo Gomeš u 12. minutu i to iz penala.

Burna utakmica u Kruševcu ostaće upamćena po crvenim kartonima koji su podeljeni prvo ekipi Napretka u 8. minutu kada je Đurđević odgurnuo Rikarda, a zatim je crno-belima dosuđen penal.

Vasiljević je odbranio šut Rikarda, međutim VAR je utvrdio da je golman Napretka krenuo sa obe noge sa linije pre udarca Rikarda.

Penal se ponovio i Partizan je golom Rikarda Gomeša stigao do prednosti od 1:0.

U 54. minutu crno-beli su ostali desetkovani usled podignutog crvenog kartona za Slobodana Uroševića, pa su obe ekipe bile ravnopravne na terenu.

Crno-beli su ovom pobedom upisali 3 nova boda i sada imaju 5 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu koja ima i utakmicu manje.