Belgija došla do nove pobede na Evropskom prvenstvu

Možda i najinteresantniji meč na Evropskom prvenstvu je odigran danas u Kopenhagenu gde je Belgija posle preokreta savladala Dansku sa 2:1. Igran je ovaj meč za Eriksena koji se oporavlja u bolnici, sve je bilo u znaku najboljeg igrača Danske. Čak se utakmica i prekinula kada je na semaforu bio 10. minut meča, sve je stalo i ceo minut je aplauzom pružena podrška Eriksenu.

Danci su bolje počeli meč i rano poveli golom Polsena posle kog su imali još par odličnih šansi da se približe trijumfu. Možda najbolju priliku imali su u nadoknadi 1. poluvremena kada Brajtvajt nije video ubacivanje svog igrača već je šutirao, a mogao je da namesti čist gol.

Drugo poluvreme je dovelo do toga da je na teren morao De Brujne koji je sa asistencijom u stilu Piksija doneo izjednačenje a onda golom prednost i pobedu svoje reprezentacije.

IZVOR: TW / @EURO2020

Belgija ima 6 bodova, dok je Danska bez bodova pa je samo pobeda nad Rusijom i povoljna situacija u drugim mečevima mogu odvesti dalje.