Dobrić je ponovo bio ključni igrač

Košarkaši Crvene zvezde savladali su i u 2. utakmici finalne serije ekipu Budućnosti rezultatom 85:79 i tako poveli sa 2:0 u finalnoj seriji. Sada se nalaze na korak do nove titule regionalnog šampiona i do novog učešća u Evroligi naredne sezone. Kao i u 1. meču i sinoć je čovek odluke bio Ognjen Dobrić!

Momak iz Knina je ubacio 27 poena, ali je energijom, koševima u pravom trenutku, ali i dobrom odbranom i oduzetim loptama dao novu dozu energije saigračima u trenucima kada su posrnuli.

Potezi koje je Dobrić napravio u poslednjoj deonici su bili ključni da se meč prelomi u korist Zvezde:

IZVOR: YT / ABA liga j.t.d.

Zvezda je sinoć posle sjajnog 1. poluvremena odigrala izuzetno lošu 3. deonicu i tako dovela pobedu u pitanje. Ali onda je Dobrić minut pre kraja napravio ono što je prelomilo meč.

Treća utakmica finalne serije se igra u suboru u Podgorici kada će Zvezda imati 1. meč loptu.

Autor: redportal.rs