U toku je meč prvog kola

Prvi reket sveta Novak Đoković započeo je odbranu trofeja na Australijan openu!

U prvom kolu ovog prestižnog turnira koji se održava u Melburnu Đoković igra protiv francuskog tenisera Žeremija Šardija koji je 66. igrač sveta.

Nole je sjajno započeo meč i vrlo brzo poveo sa 2:0 u gemovima, ali je protivnik u 3. gemu smanjio zaostatak na 2:1. Međutim, dobrom igrom Nole je stigao do prednosti od 4:2.

Iako se činilo da će Đoković rutinski da osvoji prvi set, nije se dao Šardi i uz odbranjenu brejk loptu smanjio je rezultat na 4:3.

Zainatio se Nole i za manje od 1. minut "pokupio" sva 4 poena i osvajio gem za ubedljivih 5:3!

Za 32. minuta igre Nole osvaja 1. set rezultatom 6:3!

Ukoliko Nole obrani titulu osvojenu 2008. , 2011. , 2012. , 2013. , 2015. , 2016, 2019. i 2020. godine to će biti njegova 9. titula na Australijan open-u i ukupno 18. grend slem tutula u karijeri. Tako će se naš teniser približiti Federeru i Nadalu koji za sada imaju po 20 grend slem titula.

Prvi dan turnira sjajno su započeli i mladi srpski teniseri koji su pobedom obezbedili prolazak u naredno kolo. Više o tome pročitajte u tekstu ispod: