Andreja Nižnicki i Ines Kos doneli su svom klubu dve medalje i time obezbedili učešće na Državnom prvenstvu 😎

Džudo akademija Todorović iz Zaječara imaće dva predstavnika na Državnom prvenstvu u Beogradu 27. februara, posle sjajnih rezultata na Prvenstvu Centralne Srbije održanom u Nišu.

Naime, Andreja Nižnicki i Ines Kos doneli su svom klubu dve medalje, a time su učenici trenera Daneta Todorovića obezbedili i učešće na završnoj smotri najboljih srpskih džudista u kadetskoj konkurenciji u Sportskom centru Šumice.

Nižnicki je svom bogatom nizu odličja dodao i zlatnu medalju sa takmičenja u Nišu, gde je osvojio 1. mesto u kategoriji do 73 kilograma. Ines Kos je u konkurenciji kadetkinja do 48 kilograma osvojila 2. mesto i prigrabila vicešampionsku titulu i samim tim poput Nižnickog, vizirala kartu za Beograd.

Vredi istaći i da je dojučerašnji član Džudo akademije Todorović, Ignjat Paunović osvojio zlatno odličje u kategoriji do 66 kilograma, ali sada u obeležjima Kinezisa iz Niša, čiji je član od ove godine.

Autor: timocka.rs